medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi, które bez wyłączania z codziennych aktywności skutecznie poprawiają defekty urody. Dzięki ingerencji w głębsze warstwy skóry pozwala uzyskać lepsze efekty wizualne od zabiegów kosmetycznych, porównywane często do zabiegów chirurgii plastycznej, ale bez użycia skalpela.

W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej – zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają zastosowania narkozy, pobytu w szpitalu i długiej rekonwalescencji. Nie są operacjami, ale procedurami wykonywanymi w warunkach ambulatoryjnych. Głównym celem medycyny estetycznej jest stymulowanie naturalnych procesów komórkowych lub czasowe niwelowanie oznak starzenia. 

W myśl filozofii smart aging (mądre starzenie się), zabiegi nie zmieniają drastycznie rysów twarzy czy wyglądu ciała, nie zatrzymują sztucznie procesów starzenia, ale sprytnie je spowalniają i korygują. Medycyna estetyczna koncentruje się na regenerowaniu zmierzającej do obniżenia wieku biologicznego skóry lub korekcji niedoskonałości, takich jak trądzik, cellulit czy przebarwienia.

zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w she clinic

zabiegi na twarz

zabiegi na ciało