makijaż permanentny brwi, powiek, ust

Makijaż permanentny to przede wszystkim dążenie do doskonałości, wielka wygoda, oszczędność czasu, a co najważniejsze – widoczne efekty. Jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Umożliwia skorygowanie linii ust, ich uwydatnienie i powiększenie oraz wypełnienie dowolnym kolorem. Makijaż permanentny służy również do korekty brwi i linii oczu.

Kosmetycznym celem makijażu permanentnego jest podkreślenie naturalnej urody lub korekta drobnych niedoskonałości. Makijaż permanentny powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami. Jest trwały do 3 lat, można go jednak w każdej chwili odświeżyć.

Wśród potencjalnych klientek wymienia się zwłaszcza te, które mają alergię na kosmetyki, noszą okulary, chcą podkreślić swoją urodę, uprawiają sport oraz nie chcą tracić czasu na codzienne zabiegi upiększające. Dzięki makijażowi permanentnemu brwi uzyskują naturalny kolor, są zagęszczone, oczy stają się bardziej wyraziste, a usta nabierają kształtu. 

Makijaż permanentny tuszuje niedoskonałości i podkreśla zalety urody. Jest wygodnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na kosmetyki konwencjonalne i uprawiające sport, mające kłopoty z koordynacją rąk i kłopoty ze wzrokiem.

techniki wykonywania makijażu permanentnego w she clinic

makijaż permanentny brwi

Wyjątkowo naturalna metoda dająca efekt piasku. Technika daje ogromne możliwości pracy na starym makijażu permanentnym oraz pigmentację na źle dobranych lub wyblakłych kolorach.

Innowacyjna technika makijażu permanentnego wywodząca się z cieniowania. Polega na delikatnym stopniowaniu koloru aż do uzyskania pięknego przejścia ku zewnętrznym krawędziom. Dzięki tej metodzie uzyskujemy podstawę modelującą brwi oraz efekt roztarcia. Metoda realistycznie odzwierciedla efekt misternie pomalowanych brwi cieniem lub kredką oraz nadająca się do każdego rodzaju cery. Brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by do złudzenia przypominały naturalne brwi.

Nie zagęszcza brwi, nie sprawia także, że wyrastają nowe włoski. Pozwala jednak nadać brwiom naturalny wygląd, bo włoski są dorysowywane na skórze. Jest to technika manualna, bez użycia elektrycznego urządzenia do makijażu permanentnego. Microblading wykonywany jest za pomocą sterylnych piórek składających się z płaskich łączonych igieł, wyłącznie jednorazowego użytku. Za pomocą ostrza wprowadza się do warstwy kolczystej naskórka barwnik, który imituje w skórze naturalny, subtelny włos. Zabieg polega na precyzyjnym wyrysowaniu poszczególnych włosków w ramach łuku brwiowego. Wyrysowane włoski pomieszane z naturalnymi dają trójwymiarowy efekt, a brwi są łudząco podobne do naturalnych. Microblading utrzymuje się w skórze do 3 lat. Aby jego wygląd był wizualnie poprawny, należy dokonywać korekty między 1 a 2 rokiem po wykonaniu.

Pozwala uzyskać naturalny efekt pudrowych brwi, muśniętych cieniem lub pomadą do brwi. Podkreśla naturalny kształt brwi, korygując ich asymetrię i niedoskonałości. Brwi wyglądają jak rozmazane na krawędziach, co daje efekt identyczny, jak przy zastosowaniu cieni do brwi. Główną zaletą techniki pixel jest naturalny efekt pudrowych brwi.

Zwana również techniką włosa, polega na robieniu delikatnych, cienkich kreseczek w łuku brwiowym, imitujących naturalne włoski. Barwnik zostaje wprowadzony płytko pod skórę. Metoda maszynowa pozwala uzupełnić braki w łuku brwiowym i zagęścić brwi. Makijaż permanentny brwi wykonany tą metodą należy odświeżać co rok.

Łączy dwie techniki mikropigmentacji i polega na wykonaniu imitacji włosa i podcieniowania brwi metodą maszynową. Włos wykonany urządzeniem do makijażu permanentnego jest subtelny, delikatny, trwalszy. Cień dodaje trójwymiarowości. Metoda ta pozwala na stworzenie pełnego wizerunku brwi.

makijaż permanentny ust

Metoda została stworzona, aby nadać subtelny kolor, optycznie powiększyć oraz nadać efekt błyszczących ust. Polega na pracy kolorami pod odpowiednim kątem przy użyciu odpowiednich kartridżów. Technika niezwykle trudna, ale dająca rewelacyjne efekty.

To metoda polegająca na nadaniu kształtu i ostrości ustom oraz połączenie tego z delikatnym przejściem między wybranym kolorem konturu a kolorem naturalnym. Dzięki tej metodzie uzyskujemy zamierzony kształt oraz nadajemy delikatnego kolor. Jest to technika makijażu permanentnego, która doskonale łączy się z użyciem szminki lub błyszczyka.

Nadaje ustom nowego, perfekcyjnego konturu i koloru, który we właściwy sposób podkreśli oraz wyrówna asymetrię. Pigmentacja obejmuję całą powierzchnię ust kolorem odpowiednio dobranym do typu urody i oczekiwań klientki.

Polega na nadaniu ustom nowego koloru, najczęściej pastelowego różu. Pigmentacja obejmuje całą powierzchnię ust kolorem odpowiednio dobranym do typu urody i oczekiwań klientki. W przypadku całkowitego wypełniania ust można zagrać kolorami i odpowiednio nasycić je kilka tonów ciemniej na konturze i kilka tonów jaśniej na samym środku, dzięki czemu makijaż zyska trójwymiarowość i nie będzie płaski. W tej technice nie ma widocznego konturu.

Najczęściej wybierana forma pigmentacji ust. Dzięki niej możemy idealnie wyrównać kształt, nadać piękny, przestrzenny kolor, który sprawi, że usta zostaną optycznie powiększone. Technika polega na grze 3 barwnikami. Aby uzyskać trójwymiarowy efekt i optycznie powiększyć usta, należy użyć barwnika ciemniejszego o kilka tonów przy konturze, a o kilka tonów jaśniej na samym środku.

Metoda cieniowania polegająca na nadaniu ustom nowego konturu. Wykroi kształt ust, wycieniuje brzegi i obszary pod konturem, sprawiając wrażenie roztartej pomadki. Cieniujemy kolorem o kilka tonów ciemniejszym od naturalnej czerwieni wargowej, zostawiając wolny środek ust. W zależności od oczekiwań kontur ust można poprowadzić kolorem ciemniejszym o ton albo dwa, dzięki czemu uzyskujemy efekt stopniowania i trójwymiarowości. Cieniowanie ust polecane jest klientkom o dość intensywnej czerwieni wargowej albo kobietom oczekującym bardzo subtelnego efektu. Chodzi o to, żeby nie było kontrastu, ponieważ wtedy efekt jest bardziej naturalny.

To rozświetlenie ust ponad konturem, delikatnie i naturalnie uzupełnia pigmentację ust. Dodatkowo daje efekt powiększenia, redukuje zmarszczki oraz podkreśla makijaż. Zabieg może być wykonywany jedynie w połączeniu z makijażem permanentnym ust.

makijaż permanentny powiek

Makijaż permanentny powiek można polecić każdej klientce, nawet jeśli nigdy nie miała nawet podkreślonego oka – w górnej kresce będzie wyglądać wyraźniej. U każdej Pani i w każdym wieku będą wyglądać świetnie. Kształt i grubość górnych kresek dobierana jest indywidualnie, głównie wg upodobań klientki. Można namalować próbnie dwie różne, aby klientka miała możliwość wyboru odpowiedniego kształtu. Kreski na powiekach górnych robione są pomiędzy rzęsami i lekko wychodzą w górę przy zewnętrznym kąciku oka. Górną kreską możemy zagęścić linię rzęs, podkreślić piękny kształt oka lub też wykonać lekką korektę oczu z opadającymi do dołu kącikami lub opadającymi powiekami. Górną kreskę zaznaczamy zawsze mocniej od dolnej, co daje naturalny efekt bardziej gęstych rzęs. Można ją także dodatkowo pogrubić w trakcie trzeciego zabiegu lub też od razu wykonać kreskę górną grubszą, dekoracyjną.

Cieniutka, delikatnie rozszerzająca się na zewnątrz kreseczka dolna, pięknie poszerza, powiększa i wzmacnia oprawę oka. Najładniej wygląda pomiędzy ciemniejszymi rzęsami. Panie, które nie mogą się pochwalić gęstymi rzęsami na dolnej powiece, powinny taką kreseczkę lekko przykrywać ciemniejszym cieniem do powiek dla efektu powiększenia oka. Dolna i górna kreska nie powinny nigdy łączyć się ze sobą, aby nie zmniejszyć i nie zamknąć oka. Kreska na powiece górnej, jak również na powiece dolnej, optycznie powiększa oczy i wzmacnia ich oprawę. Rzęsy będą wydawać się grubsze, a oczy bardziej podkreślone. To idealne rozwiązanie dla kobiet noszących szkła kontaktowe i okulary oraz dla wszystkich tych, które chcą zaoszczędzić swój czas.

Jest to rodzaj kreski, która podkreśla naturalną linię rzęs i sprawia, że rzęsy wydają się gęstsze i grubsze. Zabieg dodaje objętości przy zachowaniu bardzo subtelnego efektu. Kreska zagęszczająca wzmacnia oprawę oka, optycznie przyciemnia i daje efekt henny na rzęsach.

Kreska dekoracyjna wychodzi z linii rzęs. Tuż nad rzęsami tworzy piękną linię podkreślającą oko, jest delikatnie przedłużona w jego zewnętrznym kąciku. Grubość i kształt kreski dobierane są zawsze indywidualnie. Możemy wpływać na kształt oka, modelować je, doprowadzając do kształtu idealnego migdała. Dwukolorowy eyeliner to rozwiązanie dla odważniejszych kobiet. Bazą jest czarna kreska podkreślająca kształt oka, a tuż nad nią rysowana jest druga delikatna kreska w innym kolorze, np. zielonym, by podkreślić kolor tęczówki.

Kreska typu Butterfly jest delikatnie rozcieniowana i przyciemniona w kąciku powieki na podobieństwo klasycznego makijażu typu Dior. Zabieg daje efekt cienia na powiekach w kilku kolorach. Butterfly daje efekty od delikatnego cienia i mocniejszego podkreślenia końcówki oka, poprzez pigmentację kilkoma kolorami, aż do smoky eye lub cat eye.